Mint említettük, mielőtt előadunk, érdemes felmérni a terepet, milyen az elrendezés, mekkora a mozgásterünk, milyen messze van a közönség, és ezt a célközönséghez és az üzenethez igazítani. Az előadás előtt fontos megbizonyosodnunk arról, hogy a technika működjön, és lehetőség szerint próbáljunk a helyszínen is.
Az előadás során figyelnünk kell számos dologra. Az előadáshoz hozzátartozik a megfelelő öltözet, fontos, hogy az előadás és a prezentáció stílusához válasszunk ruhát! Ha csapatban adunk elő, fontos a csapategység, amit egy szín, egy minta, vagy egy kiegészítő segítségével tudunk kiemelni. Az előadás során fontos a szemkontaktus a kapcsolat kialakítására, a hallgatóság bevonására. A gesztusok és az alapállás meghatározzák a prezentáció és az előadó megítélését. Fontos, hogy olyan helyzetben álljunk, ami komfortos számunkra, legyen nyitott testtartásunk és arccal a közönség felé nézzünk. Jótanács, hogy mindig fogjunk valamit a kezünkbe, legalkalmasabb erre a presenter, de ha ez nincs, akkor például egy tollat, hiszen ennek a segítségével kordában tudjuk tartani gesztikulációnkat. Kezünkkel ne kalimpáljunk, a mozdulataink legyenek lágyak és minimálisak.
És ami talán a legfontosabb, legyünk magabiztosak! Ha nem érezzük magabiztosnak magunkat, tegyünk úgy, mintha magabiztosak lennénk egészen addig, amíg el nem hisszük magunkról!
„If you feel like you shouldn’t be somewhere: Fake it. Do it not until you make it – but until you become it.” – Amy Cuddy – TEDGLOBALl2012