A SPAC-ek különböző kedvezményes eladási jogokkal csábítják a befektetőket a pénzükért és a bizalmukért cserébe. A befektetők a részvényekkel együtt úgynevezett warrantokat is vásárolnak. Ez későbbi, rögzített összegen való részvényvásárlási jogot jelent, amelyet a részvényeik eladása után is gyakorolhatnak. Emellett az összeolvadás előtt bármikor visszavásároltathatják a részvényeiket rögzített áron, amennyiben úgy gondolják, hogy nem lesz sikeres a vállalat. A részvényeik eladása után pedig még mindig rendelkezni fognak a warrantjaikkal, így ha mégis sikeres lesz a vállalat, gyakorolhatják a vásárlási jogukat, ezzel realizálva jelentős hozamot.
A Stanford és az NYU közös kutatásában a SPAC-ek sikerességét vizsgálták. A tanulmány szerint azon befektetők, akik az összeolvadás előtt visszavásároltatták a részvényeiket, átlagosan 11,6%-os hozamot realizáltak. A hozam amellett, hogy piaci viszonylatban jelentős, kockázat-mentes is, hiszen az IPO-t követően bármikor visszaválthatják részvényeiket.
A biztos hozam mellett a korábbi sikersztorik is növelik a befektetési vágyat, ilyen például a Draftkings, a SPAC-ek legsikeresebbike, amely 600%-os hozamot generált a befektetőknek. De akár a SPAC királyának is nevezett Chamath Palihapitiya által tőzsdére vezetett Virgin Galactic is, amely 172%-os hozamot generált.